Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-10-16
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-03-24

Zapraszamy na:

Letni Kurs Wspinaczki Wysokogórskiej. Część II.

Miejsce
Paklenica. Chorwacja.
Koszt imprezy:
1800.00 PLN
Terminy:
2018-04-29 - 2018-05-06
zgłoszenia zamkniete
2018-05-27 - 2018-06-03
zgłoszenia zamkniete
2018-06-10 - 2018-06-17
zgłoszenia zamkniete
2018-09-30 - 2018-10-07
zgłoszenia zamkniete
Pozostałe informacje:

Poza terminami wskazanymi w ofercie dostępne są również inne za pozrozumieniem stron. 

 

To nic innego jak tylko cz. II letniego kursu taternickiego realizowana w innym masywie wysokogórskim - w Paklenicy (Chorwacja).  

W Parku Narodowym Paklenica. Dominuje wapień i dolomit. 

 

Całość programu szkoleniowego letniego kursu taternickiego cz. I i kursu wspinaczki wysokogórskie w Paklenicy powinna nas przygotować do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki w górach o charakterze wysokogórskim, nielodowcowych, w warunkach letnich.

 

Wymagamy abyś miał ukończoną cz. I letniego szkolenia taternickiego.  

 

Po ukończeniu bloku I letniego kursu taternickiego i kursu wspinaczki wysokogórskie w Paklenicy, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych wspinaczek latem w górach o charakterze wysokogórskim nielodowcowym. Zaświadczenie upoważnia do zimowego szkolenia wspinaczkowego w Tatrach.

Warunkiem zaliczenia kursu jest opanowanie wymienionych w programie umiejętności w zakresie topografii, nawigacji, technik asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywanie z dolną asekuracją dróg tatrzańskich i dróg w innym masywie wysokogórskim o trudnościach, co najmniej III/IV w skali UIAA(1).

1Skala UIAA jest najbardziej uniwersalną klasyfikacją trudności o ogólnoświatowym zasięgu, przedstawianą w rzymskim zapisie liczbowym, np. III, IV z rozszerzeniem na "+" i "-", np. V+, -VII. Ustanowiona została przez powstałą w 1928 r. Międzynarodową Federację Towarzystw Alpinistycznych (Union Internationale des Associations d’Alpinisme).

 Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

 

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy 

 

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IT/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

 

 

 

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 3 osoby!

Zajęcia praktyczne tej części kursu odbywają się w Paklenicy (Chorwacja).

 

Ten etap szkolenia to wspinanie, wspinanie i jeszcze raz wspinanie. Wychodzimy wcześnie, wracamy późno. Części teoretycznej, jako takiej, nie ma. Wszelkie problemy czy nurtujące nas pytania rozstrzygamy podczas samego wspinania bądź po powrocie na kwaterę.

 W wąwozie Paklenica.

Poznajemy się podczas części I, wstępnej, szkolenia a więc wiemy na co nas stać i czego wzgledem siebie możemy wymagać. Jeżeli jednak sądzimy, że czujemy się jeszcze mało pewnie, że potrzebujemy jeszcze trochę nad czymś popracować, to dróg, które powolą nam podnieść poziom sprawności i zaufania do siebie jest tutaj co niemiara. 

 

PROGRAM

  

UWAGA: Terminy tej części szkolenia rezerwujemy dopiero po uzgodnieniu ich z Wami, zalogowaniu się na stronie i po wpłacie zaliczki. Miejscem pobytu jest jeden z pensjonatów agroturystycznych usytuowanych nieopodal wejścia do Parku Narodowego Paklenica.  

 

Warto zabrać: buty wspinaczkowe, (pół)buty trekkingowe (przydają się podczas podejść i zejśc), plecak ok. 35-40l.), cieplejsza bluza/spodnie, coś na chłodniejsze - deszczowe i wietrzne dni...

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności wspinaczkowej w Tatrach. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

 

 

Osoby niepełnoletnie, między 16 a 18 rokiem życia, mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

 

Zapewniamy - kompletny sprzęt wspinaczkowy, materiały szkoleniowe... i oczywiście opiekę licencjonowanych instruktorów.

 

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z rezerwacją noclegów ww. miejscach.

W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Osoby, które ukończą Letni Kurs Taternicki w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Zimowego Kursu Taternickiego

  

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać 

   

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

 

Spotykamy się w dniu poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę w jakimś umówionym  miejscu. 

  • transport do Paklenicy (i z powrotem do Polski) pokrywamy wspólnie,
  •  noclegi w pensjonacie agro i wstęp do Parku pokrywamy indywidualnie.

 

 

Program letniego szkolenia taternickiego, część II

Zapraszam!

Krzysztof Treter

 

Cena kursu (1800 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego. Koszt: 3100 PLN

UWAGA. Istnieje możliwość przeprowadzenia I cz. letniego kursu taternickiego w Paklenicy ale II. cz. musi być realizowana w Tatrach!
Wstecz


  AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t