Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-09-08

Zapraszamy na:

Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie na drogach ubezpieczonych

Miejsce
CRS SCOUT Częstochowa
Koszt imprezy:
610.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

Zapraszamy do udziału2/4. dniowym kursie wspinaczki na sztucznej ścianie na drogach ubezpieczonych... Ten kurs to swoista przygrywka przed skałami. Szkolimy się najpierw przez 2 dni na sztucznej ścianie, by dwa kolejne poświęcić już tylko wspinaniu w skale. Nawet, jeżeli nigdy wcześniej się nie wspinałeś pomożemy Ci w ciągu 4 dni podejmować samodzielne wspinaczki na drogach ubezpieczonych(1) w rejonach  skalnych nieposiadających charakteru wysokogórskiego. Dużą pomocą może okazać się jednak ukończenie 2/3. dniowego szkolenia z górną asekuracją na sztucznej ścianie.

1 Drogi ubezpieczone to takie, które (często) bez względu na trudność posiadają komplet osadzonych na stałe w skale punktów asekuracyjnych takich jak ringi czy spity.

Zaczynamy tutaj...

Skałki piaskowcowe w Górach Stołowych

Ten typ szkolenia wybierają osoby, których nie interesuje wspinaczka w przepastnych ścianach Tatr czy Alp ze wszystkimi jej górskimi aspektami a więc załamaniem pogody, wycofami, biwakami, wielowyciągowymi zjazdami itp. Bywa jednak, że ukończenie tego kursu staje się przepustką do autentycznej kariery we wspinaczce sportowej w doborowym międzynarodowym towarzystwie.
Uważana za najbezpieczniejszą formę wspinania, obok wspinaczki „na wędkę”, wspinaczka
sportowa na wysokim poziomie wymaga nieprawdopodobnych wręcz akrobatycznych umiejętności.  

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy Polskiego Związku Alpinizmu  

Patryk Dudek, instr.wspinaczki sportowej; lic. nr 1491/PAS/2009

Iga Marszałek, instr. wspinaczki sportowej;lic. nr 22671/PAS/2017

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 4 osoby!

Zajęcia praktyczne I części/2 dni odbywają się na sztucznej ścianie wspinaczkowej  w Częstochowie w Centrum Sportowym "Scout". 

 

CRS SCOUT

Centrum Rekreacyjno Sportowe

  •  ul. Drogowców 12, Częstochowa

Zajęcia praktyczne II części /2 dni są prowadzone w skałkach Jury Krakowsko–Częstochowskiej, w Sokolikach lub innych rejonach skalnych. Umawiamy się w dowolnym, odpowiadającym nam terminie.

Zajęcia teoretyczne nie muszą mieć charakteru wykładów wygłaszanych w sali, lecz mogą być realizowane w inny sposób, np. w terenie w trakcie przerwy w ćwiczeniach praktycznych.

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM 

 

Ukończenie tego typu kursu nie upoważnia do letniego szkolenia wspinaczkowego w Tatrach. Osoby, które ukończą łączony 4. dniowy kurs wspinaczki na drogach ubezpieczonych, sztuczna ściana/skały, a które chciałyby uzyskać zaświadczenie uprawniające do podjęcia szkolenia taternickiego mogą uzupełnić wiadomości teoretyczne i podnieść umiejętności praktyczne podczas 3. dniowego kursu doszkalającego we wspinaczce skalnej na własnej asekuracji.
Koszt 550 zł

 

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w szkoleniu po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Warto mieć: buty wspinaczkowe, adidasy (przydają się podczas zajęć z prusikowania), bluza, T-shirt/spodnie, które można poświęcić na wspinanie... 

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności wspinaczkowej. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Zapewniamy!  kompletny sprzęt wspinaczkowy, materiały szkoleniowe i oczywiście opiekę licencjonowanych instruktorów.  

 

 Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

 

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z rezerwacją miejsca na kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

 

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać

Szkolenia rozpoczynają się w każdą sobotę ok. godz. 10.00 na sztucznej ścianie wspinaczkowej  w Częstochowie w Centrum Sportowym "Scout".

Warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości. 

W ścianie Archi na Kalymnos (Grecja)

Program 2/4. dniowego kursu wspinaczki na drogach ubezpieczonych na sztucznej ścianie

 

Zapraszam!

Krzysztof Treter

 

Łączna cena kursu (610 zł) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

 

UWAGA: Za I część szkolenia (sztuczna ściana) można dokonać opłaty częściowej w wysokości 305zł. Pozostałe 305zł. wpłacamy przed II częścią szkolenia (skały)

 

Koszt szkolenia indywidualnego: 1400 zł.
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t