Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-10-16
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-03-26

Zapraszamy na:

Letni Kurs Taternicki. Część II

Miejsce
Tatry Polskie, Słowackie
Koszt imprezy:
1570.00 PLN
Terminy:
2018-06-25 - 2018-07-01
zgłoszenia zamkniete
2018-07-09 - 2018-07-15
zgłoszenia zamkniete
2018-07-23 - 2018-07-29
zgłoszenia zamkniete
2018-08-06 - 2018-08-12
zgłoszenia zamkniete
2018-08-20 - 2018-08-26
zgłoszenia zamkniete
2018-09-03 - 2018-09-09
zgłoszenia zamkniete
2018-09-17 - 2018-09-23
zgłoszenia zamkniete
Pozostałe informacje:

Poza terminami wskazanymi w ofercie dostępne są również inne za pozrozumieniem stron. 

 

Letni kurs taternicki trwa 14 dni. Ten typ szkolenia realizowany jest w dwóch etapach: wstępnym i zaawansowanym. Zaważyły dwa czynniki: po 1. coraz częściej mamy kłopot z zorganizowaniem ponad dwóch tygodni wolnego czasu pod rząd (często jest to urlop) i 2., bardziej ludzki, a mianowicie po tygodniu wytężonej pracy w górach pojawia się zmęczenie i znużenie... a więc przydałby się solidny rest przed częścią II kursu. Oczywiście, jeżeli czujemy się na siłach to do części II przystępujemy z marszu po części I, wstępnej.

 

 

Całość programu szkoleniowego lestniego kursu taternickiego powinna nas przygotować do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki w górach o charakterze wysokogórskim, nielodowcowych, w warunkach letnich.

 

Wymagamy abyś miał ukończoną cz. I letniego szkolenia taternickiego.  

 

Po ukończeniu bloku I i bloku II letniego kursu taternickiego, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych wspinaczek latem w górach o charakterze wysokogórskim nielodowcowym. Zaświadczenie upoważnia do zimowego szkolenia wspinaczkowego w Tatrach.

Warunkiem zaliczenia kursu jest opanowanie wymienionych w programie umiejętności w zakresie topografii, nawigacji, technik asekuracji i pozostałych technik linowych oraz samodzielne i swobodne pokonywanie z dolną asekuracją dróg tatrzańskich o trudnościach, co najmniej III/IV w skali UIAA(1).

1Skala UIAA jest najbardziej uniwersalną klasyfikacją trudności o ogólnoświatowym zasięgu, przedstawianą w rzymskim zapisie liczbowym, np. III, IV z rozszerzeniem na "+" i "-", np. V+, -VII. Ustanowiona została przez powstałą w 1928 r. Międzynarodową Federację Towarzystw Alpinistycznych (Union Internationale des Associations d’Alpinisme).

 Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

 

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy 

 

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IT/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

 

 

 

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 3 osoby!

Zajęcia praktyczne tej części kursu odbywają się w rejonie Morskiego Oka i w części Tatr Słowackich.

 

Ten etap szkolenia to wspinanie, wspinanie i jeszcze raz wspinanie. Wychodzimy wcześnie, wracamy późno. Części teoretycznej, jako takiej, nie ma. Wszelkie problemy czy nurtujące nas pytania rozstrzygamy podczas samego wspinania bądź przy piwie (jednym!) po przyjściu do schroniska.

Na grani  Cubryny 

Poznajemy się podczas części I, wstępnej, szkolenia a więc wiemy na co nas stać i czego wzgledem siebie możemy wymagać. Jeżeli jednak sądzimy, że czujemy się jeszcze mało pewnie, że potrzebujemy jeszcze trochę nad czymś popracować, to dróg, które powolą nam podnieść poziom sprawności i zaufania do siebie jest na Hali szereg a więc część II szkolenia możemy rozpocząć i kontynuować właśnie tutaj. 

 

 

PROGRAM

  

UWAGA: Terminy części II Letniego Kursu Taternickiego rezerwujemy dopiero po uzgodnieniu ich z Wami, zalogowaniu się na stronie i po wpłacie zaliczki. Miejscami pobytu są schronisko górskie PTTK "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej (COS PZA "Betlejemka"), taborisko taternickie "Szałasiska" przy Morskim Oku, schronisko górskie PTTK "Morskie Oko", lub jedno ze schronisk w Tatrach Słowackich. 

 

Warto zabrać: buty wspinaczkowe, (pół)buty trekkingowe (przydają się podczas podejść i zejśc), plecak ok. 45-50l.), cieplejsza bluza/spodnie, coś na chłodniejsze i deszczowe dni... Ponadto śpiwór, karimat, podstawowy sprzęt kempingowy... jako niezbędnik w części II kursu).

 

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności wspinaczkowej w Tatrach. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

 

 

Osoby niepełnoletnie, między 16 a 18 rokiem życia, mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

 

Zapewniamy - pakiet ubezpieczeniowy (NNW) i KL na czas trwania kursu, kompletny sprzęt wspinaczkowy, materiały szkoleniowe... i oczywiście opiekę licencjonowanych instruktorów.

 

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z rezerwacją noclegów ww. miejscach.

W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Osoby, które ukończą Letni Kurs Taternicki w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Zimowego Kursu Taternickiego

  

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać 

Szałasiska

Hińczowy Staw w MięguszowieckiejW ścianie...  

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

II część szkolenia rozpoczynamy w poniedziałek rano. Najlepiej jednak byłoby spotkać się jeszcze w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę w jakimś umówionym  miejscu. Tak, aby do Morskiego Oka lub na Słowację podjechać/podejść razem.

Program letniego szkolenia taternickiego, część II

Zapraszam!

Krzysztof Treter

 

Cena kursu (1570 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego. Koszt: 3100 PLN

 
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t