Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-02-24
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2017-09-25

Zapraszamy na:

Kurs ratownictwa górskiego i I Pomocy

Miejsce
Tatry
Koszt imprezy:
650.00 PLN
Terminy:
2018-02-02 - 2018-02-04
zgłoszenia zamkniete
2018-03-02 - 2018-03-04
wyslij zgłoszenie
Pozostałe informacje:

"Wspinaj się, jeśli potrafisz, ale pamiętaj, że odwaga i siła są niczym bez rozwagi i że chwilowe niedopatrzenie może zniszczyć całą radość życia. Nie rób niczego w pośpiechu, uważaj na każdym kroku, na początku przewiduj zakończenie". Edward Whymper (1840–1911) – brytyjski alpinista i odkrywca, pierwszy zdobywca Matterhornu.

Wspinaj się, jeśli potrafisz, ale pamiętaj, że odwaga i siła są niczym bez rozwagi...

Kurs technik auto-ratowniczych ma na celu uświadomienie nam groźbę niebezpieczeństw, które czyhają na nas w górach ale też proponuje wiedzę na temat technik, które pozwolą nam wyjść cało niemal z każdej górskiej opresji... i udzielić rannemu I Pomocy w miejscu wypadku...

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem jego ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma raczej na celu uświadomienie jakim zagrożeniem dla nas wspinaczy, narciarzy, turystów wysokogórskich może stać się upadek do szczeliny na lodowcu, upadek z grani, wypadek lawinowy i z jakimi konsekwencjami musimy się liczyć. Przede wszystkim, uczy jak radzić sobie w tak stresujących sytuacjach.

Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc

Ten typ szkolenia kierujemy do osób, które dopiero co zaczynają karierę górską (nie mniej jednak, posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu technik linowych, asekuracyjnych, zjazdu i wychodzenia po linie...1), do tych, którzy w górach bywają i do górskich wyjadaczy. Wszystkim nam chodzi wszak o jedno: wyjść cało z tarapatów bez względu na to czy:  

... zimą w górach...

wspinamy się w skale...... w lodzie...

... przemierzamy lodowiec...

...czy zdobywamy góry wysokie

... tatrzańskie granie...

1) Zapraszamy osoby, które ukończyły co najmniej kurs zimowej turystyki wysokogórskiej lub podstawowy 6.dniowy kurs wspinaczki skalnej i posiadają minimalne choćby doświadczenie w zimowej turystyce wysokogórskiej.

Po ukończeniu kursu ratownictwa górskiego i I Pomocy nabywasz wiedzę i umiejętności w zakresie podstawowych technik ratowniczych i udzielaniu I Pomocy w górach w miejscu wypadku. 

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Proponowany kurs jest kursem nowatorskim i jego założenia programowe powstały przy współpracy z Komisją Medyczną PZA

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006Paweł Podsiadło - lekarz, alpinista, uczestnik wypraw w najwyższe góry, członek Komisji Medycznej PZA

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/przewodnicy wysokogórscy oraz  lekarze alpiniści   

Optymalna liczba uczestników przewidziana na kursie to 4 osoby! 

Zajęcia praktyczne, w przeważającej liczbie godzin, odbywają się w części wschodniej Doliny Gąsienicowej w tzw. "laboratorium". 

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się  w "małej sali" schroniska „Murowaniec” lub w obiekcie COS PZA „Betlejemka” 

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi    

PROGRAM

Warto wyposażyć się w  solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)… W przypadku noclegów w "Betlejemce" należy zabrać z sobą śpiwór i podstawowy sprzęt kempingowy tj. kubek, menażkę, łyżkę, nóż, widelec...

Bądźmy rozważni, czujni i wiedzmy co robić, jeżeli...

Musisz mieć Zaświadczenie Lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców  bądź prawnych opiekunów. 

Zapewniamy sprzęt do zajęć w terenie (uprząż, kask, raki, czekany, śruby do lodu...etc.), e-materiały szkoleniowe, pakiet ubezpieczeniowy (NNW i KL) na czas trwania kursu.

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji. 

Osoby, które ukończą Zimowy Kurs Turystyki Wysokogórskiejkurs zaawansowany Zimowej Turystyki Wysokogórskiej bądź Zimowy Kurs Taternicki  w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę!

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać

Kurs rozpoczynamy w piątek spotkaniem o g. 18.30 w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej.

Schronisko górskie "Murowaniec"Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak COS PZA "Betlejemka"dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca”.

 

Program kursu ratownictwa górskiego i I Pomocy w górach

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Cena kursu (650 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

 

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1300 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t