Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-08

Zapraszamy na:

Zimowy kurs taternicki - blok II

Miejsce
Tatry Polskie/Tatry Słowackie
Koszt imprezy:
2150.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

Zimowy kurs taternicki składa się z dwóch bloków i trwa łącznie 14 dni. Blok II, trwa 7 dni. Ta zaawansowana część szkolenia powinna przygotować nas do podejmowania samodzielnych i bezpiecznych wspinaczek w górach o charakterze wysokogórskim w warunkach zimowych.

Dobry osąd rodzi się z doświadczenia, ale doświadczenie zasadza się na złym osądzie.

Wymagamy abyś miał ukończoną cz. I zimowego szkolenia taternickiego.

Ze Skrajnego Granatu na wschód

Po ukończeniu bloku I i bloku II zimowego kursu taternickiego, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych wspinaczek zimą w górach o charakterze wysokogórskim. 

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz

przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IA/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

 Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 2 osoby! 

Zajęcia praktyczne odbywają się w zachodniej i wschodniej części Doliny Gąsienicowej, na lodospodach Bialej Wody i w rejonie Morskiego Oka bądź w jednej z dolin w Tatrach Słowackich.

W tej części szkolenia zajmiemy się wspinaniem, wspinaniem i jeszcze raz wspinaninem. Wychodzimy wcześnie, wracamy późno. Więc części teoretycznej, jako takiej, nie ma. Wszelkie problemy czy nurtujące nas pytania rozstrzygamy podczas samego wspinania bądź przy piwie (jednym!) po przyjściu do schroniska.

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi.

PROGRAM

UWAGA! Terminy bloku II Zimoweg Kursu Taternickiego rezerwujemy dopiero po uzgodnieniu ich z wami, zalogowaniu się na stronie i po wpłacie zaliczki. Miejscami pobytu są schronisko górskie PTTK  "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej lub  COS PZA "Betlejemka", schronisko w Białej Wodzie, schronisko górskie PTTK  "Morskie Oko" lub jedno ze schronisk w Tatrach Słowackich.

Poznajemy się podczas bloku I szkolenia a więc wiemy na co nas stać i czegoW kuluarze Honoratka wzgledem siebie możemy wymagać. Jeżeli sądzimy, że czujemy się jeszcze mało pewnie, że potrzebujemy jeszcze trochę popracować nad techniką to dróg, które powolą nam podnieść poziom sprawności i zaufania do siebie w samej dolinie Gąsienicowej jest jeszcze szereg np. 3, 4 wyciągowy wariant zimowy Środkowego Żebra (Skrajnego  Granatu) i zjazd płytami Prawego Żebra, wariant zimowy Prawego Żebra (i zjazdy) czy dr. Potoczka na Czubie nad Karbem... Z dróg poważniejszych o charakterze alpejskim mamy północny filar Świnicy (z biwakiem i kontynuacją wspinania granią aż do Zawratowej Turni), połączenie Płyty Lerskiego (wsch. ściana Zadniego Kościelca) z granią Kościelców... czy Filar Staszla (całość, do zach. grzędy Zadniego Granatu)...

Na lodospadach Białej Wody możemy spędzić dzień lub dwa, by przenieść się na finisz do Morskiego Oka a tutaj dróg mamy również co-nie-miara.

Na wariancie zimowym Prawego Żebra Skrajnego GranatuWarto zabrać z sobą śpiwór, podstawowy sprzęt kempingowy tj. kubek, menażka, łyżka, nóż, widelec... (w bloku II planowany jest biwak)... dalej, solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty wspinaczkowe, plecak (40, 45l.), kurtka/spodnie (np. Gore-tex), kurtka/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, mapa & kompas (w przypadku ich braku dostajecie od nas), krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Zapewniamy kompletny sprzęt do wspinania zimowego (uprząż, kask, raki, czekany ścianowe, śruby do lodu...etc.), e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów PZA/przewodników wysokogórskich.

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

UWAGA: W przypadku wyprawy w Tatry Słowackie ze względu na zawodowe ratownictwo (Horska) u naszych sąsiadów o ubezpieczenie (akcja helikopterowa, wyprawa...) i kartę EKZ musimy zadbać sami!

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Osoby, które ukończą Zimowy Kurs Taternicki w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Kursu Technik Alpejskich.   

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

COS PZA "Betlejemka"Kurs rozpoczynamy w poniedziałek rano ok. g. 9.00. Więc najlepiej byłoby spotkać się jeszcze w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę (przydział sprzętu, omówienie programu szkolenia, etc...). Gdzie się spotkamy dogramy telefonicznie bądź mailowo.

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, wartoSchronisko górskie "Murowaniec" wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bSchronisko Morskie Okoo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razieChata przy Zielonym Stawie w dol. Kieżmarskiej jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca” i trochę wyżej do Betlejemki.

Do schroniska w Białej Wodzie i do Morskiego Oka docieramy razem!

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Zobacz program bloku II Zimowego Kursu Taternickiego

 

Cena kursu (2150 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego. Koszt: 3500 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t