Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-10

Zapraszamy na:

2.dniowy podstawowy kurs wspinaczki techniką hakową

Miejsce
Jura Krakowsko-Częstochowska
Koszt imprezy:
530.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi - nie ma nic, jest niczym

Podstawowy kurs wspinaczki techniką hakową trwa dwa dni. Realizowany jest praktycznie przez cały rok, najczęściej w weekendy.

Nie wymagamy doświadczenia wysokogórskiego; wymagamy jednak abyś miał ukończony 6. dniowy podstawowy kurs wspinaczki skalnej lub posiadanie umiejętności, które pozwolą Ci przystąpić do tego rodzaju szkolenia.  

Znajomość tej techniki to przedsionek wspinaczki wielkościanowej.

W pionowym świecie El Capitan, Park Narodowy Yosemite, USA

Technika hakowa nazywana również techniką sztucznych ułatwień pozwala na pokonywanie fragmentów ścian, których nie można przejść klasycznie.
Znajomość tej techniki to przedsionek wielkościanowej wspinaczki hakowej. Opanowanie tych umiejętności może również okazać się niezwykle przydatne zimą, na trudnych drogach skalnych.

Ukończenie podstawowego kursu wspinaczki hakowej poszerzy Twoje górskie umiejętności. Nikt jednak nie musi zostać „hakmanem”, nie stawiamy żadnych warunków co do ukończenia kursu. Znajomość tej techniki może nam po prostu ułatwić czasami życie w wielkiej i trudnej ścianie.   

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu, wspinaczki sportowej oraz przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006

Patryk Dudek; instr.wspinaczki sportowej PZA - nr uprawn. 1491/PAS/2009

 

Na 1 instruktora przypadają 4 osoby

Zajęcia praktyczne odbywają się w skałkach i kamieniołomach jurajskiego Olsztyna.

PROGRAM

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi 

Warto zabrać: adidasy bądź (pół)buty trekkingowe (przydają się podczas zajęć), oczywiście zimą znacznie cieplejsze buty trekkingoweplecak (40, 45l.), bluza/spodnie, które można poświęcić na skałki, rękawiczki/rękawice,  coś na chłodniejsze/mroźne i deszczowe/śnieżne dni... 

 

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności wspinaczkowej. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

 

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

Zapewniamy - kompletny sprzęt wspinaczkowy, e-materiały szkoleniowe, transport w rejony skalne Jury Krakowsko-Częstochowskiej i oczywiście opiekę licencjonowanych instruktorów.  

 

 

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z uczestnictwem w szkoleniu. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.  

 

Trochę o miejscu...

Baza Szkoły Wspinania Agencji Trekking Sport mieści się w Olsztynie k/ Częstochowy - w jednej z najczęściej odwiedzanych miejscowości związanych ze wspinaniem na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Jednakże Olsztyn to nie tylko wspinanie. To również mnóstwo szlaków rowerowych i pieszych, świetne warunki do biegów terenowych, kilka kąpielisk rozlokowanych w najbliższej okolicy czy w zimie narciarskie trasy biegowe w Sokolich Górach. 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia rozpoczynają się w każdą sobotę ok. godz. 9.00 w bazie szkoły.

 

Warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

 

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać 

 

Dla podróżujących pociągiem dotarcie na miejsce staje się dziecinnie proste.  Z dworca głownego PKP w Częstochowie przechodzimy na stronę ul. Piłsudskiego i dosłownie na wprost znajduje się przystanek A-busowy linii 58, 58bis, 67 do Olsztna/Biskupic. Po pół godzinie wysiadamy na rynku w Olsztynie.  

Program podstawowego kursu wspinaczki techniką hakową

Do zobaczenia!

Krzysztof Treter

Cena kursu (530 PLN) nie zawiera noclegów i wyżywienia!

Koszt szkolenia indywidualnego: 1200 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t