Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-12

Zapraszamy na:

Zimowy kurs taternicki - blok I

Miejsce
Tatry Polskie/ Tatry Słowackie
Koszt imprezy:
1850.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:
Zimowy kurs taternicki składa się z dwóch bloków i trwa łącznie 14 dni. Przygotowuje do samodzielnego i bezpiecznego uprawiania wspinaczki w górach o charakterze wysokogórskim, w warunkach zimowych.

Dobry osąd rodzi się z doświadczenia, ale doświadczenie zasadza się na złym osądzie.

Nie wymagamy mega doświadczenie wysokogórskiego; wystarczy przyzwoity poziom sprawności fizycznej i zapał do zimy. 

Wymagamy jednak abyś miał za sobą ukończony Podstawowy kurs wspinaczki skalnej, Letni Kurs Taternicki bądź doświadczenie w letniej wspinaczce w górach o charakterze wysokogórskim poparte odpowiednim wykazem przejść.

Tatry zimą to góry niezwykle wymagajace

Po ukończeniu bloku I i bloku II zimowego kursu taternickiego, zgodnego z programem zalecanym przez Komisję Szkolenia PZA, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych wspinaczek zimą w górach o charakterze wysokogórskim. 

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IA/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 3 osoby! 

Potwierdzenie uczestnictwa w kursie, równoznaczne z rejestracją na stronie i wpłatą zaliczki, musimy otrzymać na dwa tygodnie przed dniem rozpoczęcia szkolenia!

Zajęcia praktyczne odbywają się w zachodniej i wschodniej części Doliny Gąsienicowej.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w każdy wieczór w "małej sali" schroniska „Murowaniec”.

     Program Zimowego Kursu Taternickiego - blok I

PROGRAM

UWAGA: Wszystkie terminy Zimowych Kursów Taternickich są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK  "Murowaniec" na Hali Gąsienicowej. 

Warto wyposażyć się w  solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (40, 45l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, mapa & kompas (w przypadku ich braku dostajecie od nas), krem przeciwodmrożeniowy (...UV)… W przypadku noclegów w "Betlejemce" należy zabrać z sobą śpiwór i podstawowy sprzęt kempingowy tj. kubek, menażkę, łyżkę, nóż, widelec...

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców (prawnych opiekunów).

Zapewniamy kompletny sprzęt do wspinania zimowego (uprząż, kask, raki, czekany ścianowe, śruby do lodu...etc.), e-materiały szkoleniowe, opiekę licencjonowanych instruktorów PZA/przewodników wysokogórskich.

 

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Osoby, które ukończą Zimowy Kurs Taternicki w szkole wspinania Agencji Trekking Sport mają 10% zniżkę, jeżeli będą chciały przystąpić do Kursu Technik Alpejskich.  

Otoczenie dol. Gąsienicowej... od lewej Granaty, Kozi Wierch, Kościelec, masyw Świnicy... czyli w skrócie nasz wstępny poligon górski 

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać?

Kurs rozpoczynamy w poniedziałek rano o g. 9.00. Najlepiej jednak byłoby spotkać się jeszcze w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć czyli w niedzielę (przydział sprzętu, omówienie programu szkolenia, etc...).

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

Schronisko górskie PTTK "Murowaniec"Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą COS PZA "Betlejemka"Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca” i trochę wyżej do Betlejemki.

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Zobacz program Bloku I Zimowego Kursu Taternickiego

Cena kursu (1850 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego. Koszt: 3100 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t