Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-10-02

Zapraszamy na:

Podstawowy kurs wspinaczki w lodzie

Miejsce
Dolina Białej Wody, Słowacki Raj/Słowacja
Koszt imprezy:
570.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

Podstawowy kurs wspinaczki w lodzie trwa 2 dni. Przygotowuje do samodzielnych, najczęściej jednowyciągowych wspinaczek w lodowych kaskadach gór o charakterze wysokogórskim.

Jedna z kaskad lodowych w Białej Wodzie

"Jeżeli sądzisz, że wspinaczka lodowa to szaleństwo, w takim razie nie powinieneś tego robić". Craig Luebben

Nie wymagamy abyś był super gigantem w lodzie. Wystarczy zapał i względnie dobry poziom sprawności fizycznej.

Wymagamy abyś miał ukończony, co najmniej, kurs wspinaczki skalnej na drogach ubezpieczonych. Każde inne, nawet podstawowe doświadczenie we wspinaczce lodowej/mikstowej wyniesione np. z rejonu Hali Gąsienicowej to Twoja korzyść.

Ten kurs pozwoli ci również podnieść poziom technicznych umiejętności i wzbogacić dotychczasowe doświadczenie zimowe

W początkowym swoim okresie rozwoju wspinaczka lodowa jako sport była uprawiana przede wszystkim latem w Alpach z bardzo okazyjnymi wypadami w wyższe partie tych gór zimą. Póżniej, wspinacze zainteresowali się wodospadami, które występują znacznie niżej a które zamarzają tylko zima. W górach wysokich, warunki wiosną i jesienią oraz temperatura stwarzają  wspinaczom okazję do uprawiania różnych form wspinaczek w lodzie - od ścieków wodnych począwszy, poprzez lodowe kaskady ciągnące się setki metrów, na lodowych kominach kończąc. Zatem wspinaczka w lodzie, dla jej zagorzałych zwolenników jest sportem, który można uprawiać cały rok.

Zamarznięte górskie wodospady są dla wspinacza lodowego tym, czym skały są dla wspinacza skalnego - i tu i tam możemy świetnie technicznie się rozwijać

Po ukończeniu podstawowego kurs wspinaczki w lodzie, otrzymujesz zaświadczenie stwierdzające nabycie podstawowych umiejętności do podejmowania samodzielnych jednowyciągowych wspinaczek zimą w lodowych kaskadach gór o charakterze wysokogórskim... Możesz też przejść miękko do szkolenia na drogach wielowyciągowych np. w Rjukan.

Polski Związek Alpinizmu powstał w 1974 roku z przekształcenia przedwojennego Klubu Wysokogórskiego. Jest federacją klubów i sekcji zrzeszających taterników, grotołazów, narciarzy wysokogórskich i zawodników wspinaczki sportowej. Na forum międzynarodowym polska organizacja wysokogórska jest znana już od roku 1932 jako członek założyciel Union Internationale des Associations d'Alpinisme (UIAA), oraz jako członek Union Internationale de Speleologie (UIS).

Szkolenia prowadzą licencjonowani instruktorzy alpinizmu/taternictwa oraz przewodnicy wysokogórscy

Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006

Sławek Jabłoński; instr. alpinizmu PZA - lic. nr IA/115, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 958/IS/SK/2006

Patryk Dudek; instr. wspinaczki sportowej; lic. nr 1491/PAS/2009

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006

Dopuszczalna i maksymalna liczba uczestników przypadająca na 1 instruktora wysokogórskiego to 4 osoby! 

zajęcia praktyczne, w zależności od aktualnie panujących warunków, odbywają się w Dolinie Białej Wody w Tatrach Słowackich lub we wschodniej gałęzi Doliny Gąsienicowej.

Zajęcia teoretyczne nie muszą mieć charakteru wykładów wygłaszanych w sali, lecz mogą być realizowane w inny sposób, np. w terenie w trakcie przerwy w ćwiczeniach praktycznych.

 

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi.

PROGRAM

Warto zabrać z sobą śpiwór, podstawowy sprzęt kempingowy tj. kubek, menażka, łyżka, nóż, widelec... (to w oparciu o schronisko w Białej Wodzie)... dalej, solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty wspinaczkowe, plecak (40, 45l.), kurtka/spodnie (np. Gore-tex), kurtka/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV)…

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Uwaga! Ponieważ działamy na terytorium Słowacji, państwa będącego członkiem UE, prosimy uczestników o zaopatrzenie się w Europejską Kartę Zdrowia dostępną w każdym oddziale NFZ oraz właściwe dla tego typu aktywności górskiej ubezpieczenie! np. vojager w PZU (na dany okres) lub całoroczny OEAV (Oesterreichischer Alpenverein).

Osoby niepełnoletnie (minimum 16 lat) mogą uczestniczyć w szkoleniu po uzyskaniu pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów!

Zapewniamy:

  • transport w inne miejsca niż schronisko w Białej Wodzie,
  • nocleg/i w schronisku w Białej Wodzie,
  • sprzęt do wspinaczki w lodzie tj. uprząż, kask, raki, czekany, śruby do lodu...etc.), również buty* 

*Buty w rozmiarze 39...do 44 plastikowe (podwojne) i skórzane (pojedyńcze) można wypożyczyć u nas.   

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z rezerwacją miejsc w schronisku i wykupem ubezpieczenia. W przypadku rezygnacji z kursu, zaliczka nie podlega refundacji.  

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać...

Kurs rozpoczynamy o godz. 9.00 w poniedziałek wspólnym wyjściem na lodospady Białej Wody. Najlepiej jednak dotrzeć do schroniska w Białej Wodzie już w niedzielę późnym popołudniem lub wieczorem. 

Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości... 

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Zobacz program Podstawowego kursu wspinaczki  w lodzie

Cena kursu (570 PLN) nie obejmuje wyżywienia!

W cenie kursu (570 PLN) wliczone są noclegi w schr. w Białej Wodzie!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1200 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t