Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2021-09-28
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2018-09-24

Zapraszamy na:

Podstawowy kurs profilaktyki lawinowej & nawigacji górskiej

Miejsce
Rejon Hali Gąsienicowej/Tatry Polskie
Koszt imprezy:
610.00 PLN
Terminy:
Pozostałe informacje:

"Nie musisz być meteorologiem, żeby wiedzieć skąd wieje wiatr". -Bob Dylan

Połączony 3. dniowy kurs profilaktyki lawinowej i nawigacji górskiej uczy i uświadamia jakim śmiertelnym zagrożeniem dla wspinaczy, narciarzy, turystów wysokogórskich mogą być lawiny czy pobłądzenie w górach w warunkach ograniczonej widoczności... we mgle, w śnieżycy, nocą.

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma raczej na celu zwrócenie nam uwagi jak groźne mogą być góry, jeżeli nie będziemy posiadać podstawowej choć wiedzy na temat zagrożeń lawinami i jak przeciwdziałać, tragicznym czasami, skutkom pobłądzenia w górach.   

Nie wymagamy doświadczenia wysokogórskiego; wystarczy względnie dobry poziom sprawności fizycznej i doświadczenie w poruszaniu się po górach w
warunkach zimowych.

 

Tomek Nodzyński, przewodnik tatrzański I kl; pracownik PIMiGW, ekspert w zakresie lawinoznawstwa

 

Szkolenie z zakresu podstaw profilaktyki  lawinowej prowadzi  Tomek Nodzyński bądź zespół pod jego kierunkiem.

 

   

 

Szkolenie z zakresu podstaw nawigacji górskiej prowadzą: 

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  

 Optymalna liczba uczestników na kursie to 6 osób!

Zajęcia praktyczne odbywają się w rejonie Morskiego Oka.

 

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w schronisku PTTK "Murowaniec".  

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM 

UWAGA: Wszystkie terminy kursów Turystyki Wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Murowaniec".

Musisz mieć solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (35, 40l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV), śpiwór… Nocujemy w schronisku starym (w Wozowni) i tutaj do dyspozycji mamy kuchnię turystyczną, w której możemy gotować posiłki.

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min. 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

Zapewniamy sprzęt do zajęć z profilaktyki lawinowej ((łopaty, sondy, detektory lawinowe…), mapy i kompasy do zajęć z nawigacji górskiej, e-materiały szkoleniowe.

Zaleca się posiadanie osobistej polisy NNW obejmującej tzw. "sporty ekstremalne".

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Korona Morskiego Oka - MIęguszowieckie Szczyty

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać

Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 9.00 w schronisku „Murowaniec”. W schronisku można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć po uzgodnieniu tego terminu z recepcją (tel. 18 201 26 33).

Schronisko Górskie PTTK "Murowaniec" Jak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.

 

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Kuźnic (ok. 20 min.). Stamtąd w zależności od warunków albo wędrujemy na Halę Gąsienicową szlakiem przez Boczań (szlak dogodniejszy od Jaworzynki, bo częściej chodzony) albo kolejką wjeżdżamy na Kasprowy Wierch i schodzimy (od stacji kolejki lekko obniżając się schodzimy na Suchą Przełęcz i później stokami Beskidu i brzegiem Kotła Kasprowego) do schroniska (ok. 40 min.). W razie jakichkolwiek wątpliwości (mgła, śnieżyca) o drogę należy zapytać ratownika dyżurnego TOPR na Kasprowym Wierchu. W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia najbezpieczniej podejdziemy drogą jezdną z Brzezin przez Psią Trawkę dochodząc wprost do „Murowańca”.   

Program tego szkolenia

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Cena kursu (610 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1100 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t