Wyprawy wspinaczkowe
witamy 2018-02-24
Wspinaczka górska
Wstecz

Informacja z dnia: 2017-09-23

Zapraszamy na:

Podstawowy kurs profilaktyki lawinowej & nawigacji górskiej

Miejsce
Rejon Hali Gąsienicowej/Tatry Polskie
Koszt imprezy:
610.00 PLN
Terminy:
2018-01-20 - 2018-01-22
zgłoszenia zamkniete
2018-02-03 - 2018-02-05
zgłoszenia zamkniete
2018-02-17 - 2018-02-19
zgłoszenia zamkniete
2018-03-03 - 2018-03-05
wyslij zgłoszenie
2018-03-17 - 2018-03-19
wyslij zgłoszenie
2018-03-24 - 2018-03-26
wyslij zgłoszenie
Pozostałe informacje:

"Nie musisz być meteorologiem, żeby wiedzieć skąd wieje wiatr". -Bob Dylan

Połączony 3. dniowy kurs profilaktyki lawinowej i nawigacji górskiej uczy i uświadamia jakim śmiertelnym zagrożeniem dla wspinaczy, narciarzy, turystów wysokogórskich mogą być lawiny czy pobłądzenie w górach w warunkach ograniczonej widoczności... we mgle, w śnieżycy, nocą.

Kurs nie posiada charakteru ściśle szkoleniowego i warunkiem ukończenia nie jest zaliczenie jakichkolwiek zajęć. Ma raczej na celu zwrócenie nam uwagi jak groźne mogą być góry, jeżeli nie będziemy posiadać podstawowej choć wiedzy na temat zagrożeń lawinami i jak przeciwdziałać, tragicznym czasami, skutkom pobłądzenia w górach.   

Nie wymagamy doświadczenia wysokogórskiego; wystarczy względnie dobry poziom sprawności fizycznej i doświadczenie w poruszaniu się po górach w
warunkach zimowych.

Tomek Nodzyński, przewodnik tatrzański I kl; pracownik PIMiGW, ekspert w zakresie lawinoznawstwa

 

Szkolenie z zakresu podstaw profilaktyki  lawinowej prowadzi  Tomek Nodzyński bądź zespół pod jego kierunkiem.

 

  

 

 

Szkolenie z zakresu podstaw nawigacji górskiej prowadzą:

 

Marek Pokszan: Przewodnik Wysokogórski (IVBV/UIAGM/IFMGA) nr leg. 0037 PSPW, instr. alpinizmu PZA - lic. nr 131/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 991/IS/SK/2006Krzysztof Treter: instr. alpinizmu PZA - lic.nr 92/A, instr. wspinaczki wysokogórskiej - nr uprawn. 978/IS/SK/2006  

 

 

Optymalna liczba uczestników na kursie to 6 osób!

  

 

Zajęcia praktyczne odbywają się w rejonie Morskiego Oka.

Zajęcia teoretyczne mają charakter wykładów, które odbywają się w schronisku Morskie Oko”.   

Organizator ma obowiązek wręczyć każdemu uczestnikowi program kursu, w celu umożliwienia klientowi kontrolowania jakości świadczonej usługi

PROGRAM 

UWAGA: Wszystkie terminy kursów Turystyki Wysokogórskiej są objęte rezerwacją miejsc w schronisku górskim PTTK "Morskie Oko".

Musisz mieć solidne buty trekkingowe lub plastikowe/skórzane buty górskie, plecak (35, 40l.), kurtke/spodnie (np. Gore-tex), kurtke/spodnie np. fleece/polar/softshell... bieliznę (najlepiej Thermal...), ochraniacze ("stuptuty"), skarpety (ciepłe, kilka par), rękawice (jedno-, trój-, pięciopalczaste), okulary lodowcowe/gogle, czołówkę, termos, krem przeciwodmrożeniowy (...UV), śpiwór… Nocujemy w schronisku starym (w Wozowni) i tutaj do dyspozycji mamy kuchnię turystyczną, w której możemy gotować posiłki.

Musisz mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania aktywności górskiej zimą. W przypadku braku takiego zaświadczenia podpisanie Umowy przez uczestnika jest równoznaczne z brakiem takich przeciwwskazań.

Osoby niepełnoletnie (min. 16 lat) mogą wziąć udział w szkoleniu pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody podpisanej przez rodziców bądź prawnych opiekunów.

Zapewniamy sprzęt do zajęć z profilaktyki lawinowej ((łopaty, sondy, detektory lawinowe…), mapy i kompasy do zajęć z nawigacji górskiej, e-materiały szkoleniowe oraz pakiet ubezpieczeniowy (NNW i KL) na czas trwania kursu.  

Wpłata zaliczki (wg. Umowy najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą rozpoczęcia imprezy) jest równoznaczna z potwierdzeniem uczestnictwa w kursie. W przypadku rezygnacji z imprezy zaliczka nie podlega refundacji.

Korona Morskiego Oka - MIęguszowieckie Szczyty

Gdzie się spotykamy i jak tam dojechać

Kurs rozpoczynamy spotkaniem o g. ok. 9.00 w schronisku „Morskie Oko”. W schronisku można pojawić się już w wieczór poprzedzający 1. dzień zajęć.

Schronisko Morskie Oko - NoweJak dojechać do Zakopanego każdy wie; jeżeli nie, warto wspomóc się mapą online dostępną na tej stronie, a w polu POKAŻ NA MAPIE wpisać nazwę miejscowości.Schronisko Morskie Oko - Stare tzw. Wozownia

 

Z dworca PKS i z kilku innych punktów w centrum Zakopanego możemy złapać A-bus do Polany Palenica (ok. 30 min.). Stamtąd czeka nas 10km marsz do schroniska (~2 godz.). W przypadku zagrożenia lawinowego powyżej III stopnia o drodze podejścia z Polany Włosienica do schroniska poinformujemy wcześniej.   

Program tego szkolenia

Do zobaczenia,

Krzysztof Treter

Cena kursu (610 PLN) nie obejmuje noclegów i wyżywienia!

Możliwość szkolenia indywidualnego.

Koszt: 1100 PLN
Wstecz


 
AKTUALNOŚĆI
 
2006 © Agencja Trekking Sport :: tel.: +48 (34) 365 24 04; +48 601 09 72 55
 
 

Tablice Gabloty sekretarki szkolenia Tworzenie stron Warszawa łóżka do masażu smiechowo.lapy.pl/?t